ZAKAJ NAS OBISKATI

»Včasih je usoda podobna lokaliziranemu peščenemu viharju, ki nenehno spreminja smer. Da bi mu ubežal, spremeniš smer teka. Zdaj spremeni smer tudi vihar, in ti sledi. Še enkrat poskusiš spremeniti smer teka. Vihar spet spremeni smer in ti še kar sledi. Kar naprej, kar naprej se to ponavlja, kot poguben mrtvaški ples pred zoro. In zakaj? Ker ta vihar ni neka s tabo popolnoma nepovezana stvar, ki je prišla od nekod daleč. Ta vihar si ti. Ta vihar je v tebi. Zato je edina stvar, ki ti ostane, da se obrneš, vstopiš vanj, paziš, da ti pesek ne prodre v oči in ušesa, in ga prehodiš, korak za korakom. V njem ni sonca, ni meseca, ni smeri neba, včasih celo čas nima pravega pomena. V njem je le pesek, bel kot na drobno zmlete kosti, ki pleše po zraku.

Seveda ti bo nekoč uspelo priti skozenj…«

HARUKI MURAKAMI, Kafka na obali


Če si se znašel-a v stiski, ti lahko gestalt psihoterapija pomaga na poti skozi tak simbolični vihar, da ga korak za korakom, čim prej in čim manj boleče, prehodiš.